Noderīgi padomi

Kad mainīt vasaras riepas un ko izvēlēties?

Lieliska izvēle vasaras riepām
01 03 2020
daudz riepu ar saullektu fona

Mainoties gadalaikiem, ir laiks domāt par riepu maiņu. Gatavojoties šim darbam, vispirms būs jānovērtē uzglabājamo auto "apavu" stāvoklis un, ja tas nav apmierinošs, jāizlemj, kuras vasaras riepas iegādāties. Šeit ir norādītas dažas galvenās nianses, kas jums jāņem vērā, gatavojoties jaunajai vasaras riepu sezonai.

Vasaras riepas no kura datuma tās ir jāmaina un kad jums ir jāiegādājas jaunas vasaras riepas?

Var likt vasaras riepas no pirmā marta un līdz 1. decembrim. Ir taisnība, ka siltajā sezonā ceļošanas apstākļi ir daudz vienkāršāki, un ir arī daudz vienkāršākas prasības:

 • Vasaras riepu protektors - dziļums nedrīkst būt mazāks par 1,6 mm;
 • Riepās nedrīkst būt dziļas plaisas vai skrambas;
 • Riepām jābūt cietām un vienmērīgām, bez plaisām.

Ja jūsu vasaras riepas joprojām atbilst šīm prasībām, jauno sezonu sāksiet bez jauniem pirkumiem. Tomēr, ja neesat pārliecināts par to stāvokli, izlasiet, lai uzzinātu, kuras vasaras riepas ir labākās.

Vasaras vai vissezonas riepas?

Šis ir viens no biežākajiem jautājumiem automašīnu īpašniekiem, kuri vēlas ietaupīt. Jā, visu gadu ir daudz lētāk braukt ar tām pašām riepām, taču, ja ņemsim vērā to ātrāku nodilumu, atšķirība vairs nebūs tik ievērojama. Eksperti bieži piemin drošības jautājumu: vasaras riepas visos aspektos ir pielāgotas siltajai sezonai, savukārt vissezonas riepām ir arī ziemas riepu īpašības, kas ne vienmēr pozitīvi ietekmē bremzēšanas veiktspēju vasarā.

Šādas riepas parasti ir ieteicamas tiem, kuri automašīnu izmanto retāk, bet, ja jūs katru dienu pārvietojaties ar auto, būtu daudz lielāka jēga ieguldīt kvalitatīvās vasaras riepās.

Pievērsiet uzmanību vissvarīgākajiem parametriem

Vissvarīgākais parametrs neapšaubāmi ir riepu izmērs - jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties tos pašus izmērus, kādus izmantojat patlaban. Tad jums vajadzētu apsvērt citas, ne mazāk būtiskas nianses:

 • Riepu troksnis. Šī funkcija, kas izmērīta decibelos, ļauj izmērīt riepu ārējo skaņu - jo mazāka tā ir, jo klusāki un ērtāki būs jūsu braucieni. Ja jums patīk miers, jums jāzina, ka pat dažu decibelu trokšņa līmenis ievērojami atšķiras - ņemiet to vērā, izvēloties pareizos produktus.
 • Adhēzijas īpašības. Jo labāka saķere,, jo ātrāk jūs varat apturēt automašīnu. Augstāko vērtējumu apzīmē ar "A", bet zemāko - ar "F".
 • Degvielas efektivitāte. Šis parametrs, pazīstams arī kā rites pretestība, nosaka, cik efektīvi degviela tiks "sadedzināta" jūsu braucienu laikā. Izvēloties "A" riepas, jūs pārvietosieties visekonomiskāk, savukārt "G" produkti daudz biežāk iztukšos jūsu automašīnas tvertni.
 • Protektora raksts. Šis kritērijs ir atkarīgs no jūsu braukšanas paradumiem. Ar nelielu automašīnu pilsētas ielās derēs simetrisks protektors - šīs riepas ilgi nenodils un būs ļoti ekonomiskas. Braucot ar sporta automašīnu, biežāk ar lielu ātrumu vai mitrā stāvoklī, labāk izvēlēties virziena protektoru. Lai arī tie nav īpaši ekonomiski un izturīgi, tie nodrošinās labāku saķeri un lielāku drošību. Asimetrisko protektoru bieži sauc par optimālo. Tā kā abās pusēs ir atšķirīgs dizains, šīs riepas var veikt pat dažas papildu funkcijas un nodrošina lielisku saķeri gan ar sausu, gan ar mitru virsmu.

Ņemiet vērā cenu

Pirms pērkat jaunas vasaras riepas, ir svarīgi noteikt arī nākotnes budžetu, kas sašaurinās meklēšanu un precizēs jūsu prioritātes. Lai gan būtu vēlams, lai riepas atbilstu visiem augstāk minētajiem parametriem un piedāvātu vēl vairāk iespēju, tas noteikti nenozīmē, ka jūs brauksiet ar mazāku vienkāršību vai drošību.

Populārākie vasaras riepu ražotāji

Tikpat būtiska ir ražotāja izvēle: plaši pazīstamu, patērētāju atzītu zīmolu piedāvātajām vasaras riepām patiešām vajadzētu pārsteigt ar savu augsto kvalitāti un izturību. Šajā pavasarī jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties vienu no šiem ražotājiem - tie ieguva vislielāko popularitāti:

 • Michelin. Slavenais franču zīmols piedāvā īpaši uzticamas augstākās kvalitātes gumijas riepas. Lai arī šīm riepām nav zemākā cena, tās garantē drošu un ekonomisku braucienu. 


 • Pirelli. Itālijas uzņēmums tagad ir pazīstams kā viens no vecākajiem un lielākajiem riepu ražotājiem pasaulē. Iespaidīgs protektora darbības laiks un ārkārtēja uzmanība augstākās klases automašīnām ir to galvenās iezīmes.


 • Cooper. Amerikāņu firmas produkti ar šo zīmolu, pirmkārt, ir pievilcīgi. Tomēr, aplūkojot to bagātīgo klāst, pēc tuvākas apskates, jūs redzēsiet gan labi funkcionējošu protektoru, gan daudzas veiktspējas iespējas.


 • Goodyear. Vēl viena amerikāņu kompānija, kas tiek slavēta par to īpaši plašo klāstu. Viņu ražotie produkti ir ārkārtīgi augstas kvalitātes, un par tiem bieži jāmaksā nedaudz vairāk.