Noderīgi padomi

Vai ir vērts izvēlēties planšetdatorus ar 3G un 4G?

Izvēlēties planšetdatoru
14 03 2018
ka izveleties planseti

Rekomendējam, kā izvēlēties planšetdatoru, kas ir aprīkots ar ērtu pieslēgšanos internetam.

Pateicoties kompaktajam izmēram un multimediju funkciju daudzumam, planšetdatori kļūst par arvien vēlamāku ierīci. Reizēm tirgū parādās viena un tā paša modeļa divas versijas – viena ir aprīkota ar bezvadu Wi-Fi moduli, bet otra nodrošina lielu brīvību, pateicoties integrētajam 3G/4G modemam.

TOP - piedāvājumi: Planšetdatori


Kas ir 3G planšetdators?

Integrētais modems sniedz Jums daudz priekšrocību: lasot mobilo ierīču specifikācijas, Jūs varat saskarties ar terminu 3G planšetdators. Tas nozīmē, ka ierīce ir aprīkota ar SIM karšu pieslēgvietu, kā priekšrocība – iespēja ievietot mobilā interneta karti, visbiežāk arī Aero2:

  • Iespēja lietot internetu pat tad, kad tuvumā nav pieejams Wi-Fi tīkls;
  • Vairums modeļiem arī ir integrēts GPS modulis, kas ļauj vispusīgi izmantot kartes, it īpaši no interneta tīkla.
  • Visas interneta un multimediju līdzekļu izmantošanas iespējas planšetdatorā
  • Mobilitāti neierobežo nekādi vadi.

Planšetdators – 3G vai Wi-Fi

Vairums gadījumos izšķirošo lomu spēlē cena, jo tā, attiecībā uz 3G planšetdatoriem patiesībām ir lielāka. No otras puses, arvien biežāk ir sastopami modeļi ar visām ierīcēm (3G, GPS) par salīdzinoši zemu cenu, taču ar daudz vājākiem parametriem. 3G planšetdatoram piemīt viena priekšrocība, salīdzinājumā ar parasto ierīci, kur tiek izmantots tikai Wi-Fi – tādējādi tiek nodrošināta sakaru brīvība. Bezvadu tīkls ne vienmēr ir pieejams, taču vienmēr nav arī drošs, it īpaši sabiedriskajās vietās.

3G planšetdatora iegāde ir jādomā tad, kad mājoklī nav bezvadu tīkls, ko būtu iespējams lietot. Bez piekļuves internetam planšetdators zaudē lielāko daļu sava pievilcīguma un funkcionalitātes.

Wi-Fi vai 3G planšetdators

Tomēr ne vienmēr SIM kartes pieslēgvietas neesamība nozīmē, ka Jūs nevarēsiet lietot 3G. Cits risinājums – pievienot ārējo modemu caur USB pieslēgvietu. Lai tas būtu iespējams, nepieciešams pārbaudīt ražotāja piedāvātajā produkta specifikācijā, vai konkrētais modelis atbalsta modemus. Ja tas tā ir, tad nav nekādu problēmu. Vairums gadījumos – tas ir attiecināms planšetdatoriem ar Android un Windows sistēmām, kam ir USB pieslēgvieta un iespēja uzstādīt vajadzīgos draiverus.

3G planšetdatoru citas iespējas

Pateicoties SIM, kartes pieslēgvietai ir iespējams lietot ne tikai mobilo internetu, bet arī:

  • zvanīt – planšetdators pārtop par telefonu, kaut arī tas viss ir atkarīgs no ražotāja. Daži bloķē iespēju veikt balss zvanus.
  • Saziņa ar interneta starpniecību – tas ir attiecināms planšetdatoriem ar Android, Windows un iOS operētājsistēmām (ne visas versijas). Planšetdators kļūst par mobilo sakaru maršrutizatoru.

4G planšetdators

Mobilo ierīču ražotāju piedāvājuma starpā 4G planšetdatori šobrīd aizņem tikai salīdzinoši nelielu daļu. Taču, ja Jums ir iespēja lietot LTE (4G) tīklu, tad būtu jāiegādājas šāda veida ierīce, lai iegūtu piekļuvi ātram internetam. Vispirms vajadzētu pārbaudīt vai Jūsu apvidū ir piekļuve 4G tīklam, un piekļuves ātrums būs augstāks salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes tīklu. Taču joprojām būs vajadzīga SIM kartes pieslēgvieta un 4G tīkla atbalsts. Tirgū ir iespējams iegādāties 3G un 4G planšetdatorus, kas darbojas ar iOS un Android sistēmām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.